Specialistų atsiliepimai

 Gydomasis druskų kambario poveikis

         Druska pasižymi priešuždegiminiu, bronchus atpalaiduojančiu, gleives skystinančiu, uždegimą mažinančiu poveikiu, bei saugo kvėpavimo takus nuo infekcijų. Druskos rūkas padidina osmoliariškumą plaučių alveolese ir taip pagerina kraujotaką ir suskystina gleives. Yra įrodyta, kad druskos rūkas veikia bakterocidiškai ir bakteriostatiškai, t.y. naikina bakterijas ir stabdo jų dauginimąsi. Sergant kvėpavimo takų lėtinėmis ligomis druskos kiekis audiniuose sumažėja, o įkvepiant druskos rūko, geriau ir greičiau pasišalina ligą sukėlęs patologinis sekretas ir alergenai. Buvimas tokioje aplinkoje teigiamai veikia bendrą žmogaus savijautą.  Gydymo eigoje vyksta teigiami imuninės sistemos poslinkiai, sustiprėja imunitetas, kuris gali efektyviau pasipriešinti bakterinei ir virusinei infekcijai. Stebint pacientus po drusko rūko procedūrų, pastebėta, kad pas juos suaktyvėja tiek ląstelinis (padidėja makrofagų aktyvumas), tiek neląstelinis (daugėja imunoglobulinų) imunitetas, mąžėja uždegiminiai rodikliai (C- reaktyvinis baltymas), mažėja  eozonofilų, kraujo ląstelių, kurios atsakingos už alergines reakcijas, ir kurių kiekis būna padidintas, esant alerginiams susirgimamas.

         Dar vienas druskų kambario veikimo mechanizmas  - padidinta oro jonizacija, kurią sukuria druskos kontaktas su oro molekulėmis – susidaro lengvi neigiami jonai. Šie aktyvuoja metabolinius procesus bei gerina lokalią biologinių audinių apsauginę reakciją, teigiamai veikia kardiovaskulinę (mažina lipidų peroksidaciją) ir endokrininę sistemą, virškinimą, kvėpavimo takų gleivinę, gerina centrinės ir periferinės nervų sistemos adaptogenines reakcijas į stresą, veikia raminančiai ir padeda atsikratyti miego problemų, apetito stokos bei nervingumo, padeda odai atsinaujinti ir saugo ją nuo senėjimo, raukšlių susidarymo.

         Apsilankyti druskų kambaryje naudinga ne tik suaugusiems, bet ir vaikams — tai saugi gydymo ir profilaktikos priemonė nuo peršalimo, kvėpavimo takų, sąnarių ar odos susirgimų. Iki vienerių metukų reikalinga gydytojo rekomendacija. Paprastai skiriama 10-20 seansų,  kas dieną.

 Bendrosios praktikos gydytoja

 Asta Ambrazevičienė

 

 

  

 

images/medical-logo.png